Windsor Chess Challenge

Tuesday February 27th, or Wednesday February 28th, 2018


Go to Chess Challenge Homepage

Go to 2018 School Standings

Go to Windsor Chess Homepage

2018 Medal Winners

These are the medals that should have been given.
With 45 volunteers giving out medals, I'm sure mistakes were made. For full medal rules, click here


Click on a heading to change the order of the list

Medal Name day section school
Gold Nguyen, Aiden TUE 1A Ste Cecile
Silver Ripley, Isaac TUE 1A Home schooled
Bronze Bal, Abhi TUE 1A A21
Gold Kaur, Eveleen TUE 2A Talbot Trail
Gold Yacoub, Luke TUE 2A Ste Cecile
Gold Kaur, Eveleen TUE 2A Talbot Trail
Silver Guttman, Emet TUE 2A Herman
Bronze Pazner, Zachary TUE 2A Sandwich West
Bronze Tumpkin, Carson TUE 2A Herman
Gold Stavropoulos, Aleksander TUE 2B Sandwich West
Gold Klay, Jonah TUE 2B Herman
Gold Wang, Brayden TUE 2B Herman
Silver Faddoul, Gabriel TUE 2B Ste Cecile
Bronze VanVrouwerff, Zachary TUE 2B Colchester
Gold Pinard, Kadyn TUE 3A Hetherington
Gold Labak, Ourwa TUE 3A Talbot Trail
Bronze Bellefeuille, Connor TUE 3A Sandwich West
Bronze Lawler, Liam TUE 3A D M Eagle
Gold Li, Daniella TUE 3B Talbot Trail
Silver Gonzalez, Amara TUE 3B King Edward
Silver Shepherd, Maxx TUE 3B Tecumseh Vista
Bronze Couvillion, Cohen TUE 3B Gosfield North
Gold Halverson, Gavin TUE 3C Harrow
Gold Vyas, Samarth TUE 3C Talbot Trail
Silver Klassen, Caleb TUE 3C Colchester
Bronze Morvay, Caleb TUE 3C Ste Ursule
Bronze Ullman, Kristopher TUE 3C St Rose
Gold Ripley, Sam TUE 4A Home schooled
Silver Broadfoot, Carter TUE 4A St Rose
Silver Lee, Indy TUE 4A Herman
Gold Locham, Divjot TUE 4B Talbot Trail
Silver Leili, Cohen TUE 4B Lakeshore Discovery
Silver Jasniewicz, Olivia TUE 4B Mgr Augustin Caron
Silver Eccles, Stephanie TUE 4B St Rose
Gold Pagidi, Anirudh TUE 4C Talbot Trail
Silver Falls, Ben TUE 4C St John Vianney
Bronze Szabo, Alex TUE 4C Sandwich West
Gold Polachock, Neil TUE 4D St Rose
Silver Mickle, Gavin TUE 4D Lakeshore Discovery
Bronze Diemer, Hudson TUE 4D Gosfield North
Bronze Taylor, Josiah TUE 4D Sandwich West
Bronze Naidoo, Sirisha TUE 4D St Mary
Gold Khath, Aaron TUE 4E Talbot Trail
Gold Hill, Joel TUE 4E Tecumseh Vista
Bronze Levesque, Nathan TUE 4E St Ambroise
Gold Lalman, Henry TUE 4F Notre Dame
Silver Li, Raymond TUE 4F Talbot Trail
Bronze DiNatale, Massimo TUE 4F St Peter
Gold Bouchard, Fitz TUE 5A St Rose
Silver Taylor, Luke TUE 5A Sandwich West
Bronze Dibbley, Ethan TUE 5A Colchester
Bronze Blake, Quintin TUE 5A St John Vianney
Gold Marcelloni, Jacob TUE 5B First Lutheran
Silver Cheema, Rehat TUE 5B Talbot Trail
Bronze Morvay, Noah TUE 5B Ste Ursule
Gold Ripley, Noah TUE 5C Home schooled
Silver Abadjian, Aram TUE 5C First Lutheran
Bronze Fabian, Erik TUE 5C Talbot Trail
Gold Yim, Warren TUE 5D First Lutheran
Silver Li, Helen TUE 5D Talbot Trail
Silver Friesen, Malachi TUE 5D Coronation
Gold Pan, Thomas TUE 5E Ste Cecile
Silver Pagidi, Abhinav TUE 5E Talbot Trail
Bronze Bains-Khatra, Atam TUE 5E Sandwich West
Gold Yan, Kevin TUE 5F Roseland
Silver Gin, Alex TUE 5F Sandwich West
Bronze LeBlanc, Joel TUE 5F Mgr Augustin Caron
Bronze Naccarato, Joseph TUE 5F Holy Cross
Gold Odrcich, Evan TUE 5G Mgr Augustin Caron
Silver Touralias, Peter TUE 5G Holy Cross
Bronze Renaud, Brodie TUE 5G Sandwich West
Bronze Amin, Rayyaan TUE 5G Begley
Gold Zarzour, Joud TUE 5H Coronation
Gold Kelley, Olivia TUE 5H Ste Ursule
Bronze Wharram, Devon TUE 5H Mgr Augustin Caron
Gold Mohamad, Mohamad TUE 5I Queen Elizabeth
Silver Kriemadis, Noah TUE 5I St Gabriel
Bronze Varjacic, Nikolas TUE 5I St Peter
Gold Parent, Noa TUE 6A Tecumseh Vista
Silver Saunders, Dillan TUE 6A St Rose
Bronze Cats, Anabelle TUE 6A Christ the King
Gold Sheehy, Connor TUE 6B King Edward
Silver Siblani, Karim TUE 6B Tecumseh Vista
Bronze Thomas, Brady TUE 6B St Rose
Gold Bui, Alan TUE 6C A21
Silver Yim, Justin TUE 6C First Lutheran
Bronze Cook, Brett TUE 6C Talbot Trail
Bronze Tran, Alex TUE 6C Tecumseh Vista
Gold Meng, Jesse TUE 6D Sandwich West
Gold Wafai, Yassine TUE 6D Talbot Trail
Bronze Syed, Areeb TUE 6D Begley
Bronze Disic, Stefan TUE 6D D M Eagle
Bronze Diemer, Carson TUE 6D Gosfield North
Bronze Jahn, Ezra TUE 6D Malden
Gold Muganthan, Vaamanan TUE 6E Talbot Trail
Silver Gaisinsky, Jacob TUE 6E A21
Bronze Dunne, Michael TUE 6E Holy Cross
Gold Kaber, Faaris TUE 6F Talbot Trail
Silver Jagpal, Satish TUE 6F D M Eagle
Silver Bazala, Xavier TUE 6F Harrow
Gold Bazinet, Keegan TUE 6G Coronation
Silver Zhang, Hansen TUE 6G Talbot Trail
Bronze Lozon, Riley TUE 6G St John Vianney
Gold Hope, Ryan TUE 6H St Gabriel
Gold Mastronardi, Nathan TUE 6H Tecumseh Vista
Bronze Bhatia, Aadi TUE 6H Sandwich West
Gold Xu, Leo TUE 6I Sandwich West
Silver Rousseau, Madelyn TUE 6I St Gabriel
Silver Miloyevich, Maksim TUE 6I Tecumseh Vista
Gold Jasniewicz, Karol TUE 6J Mgr Augustin Caron
Silver Sandhu, Dilraj TUE 6J Sandwich West
Bronze Papanastassiou, Anna TUE 6J Tecumseh Vista
Gold Wang, Terry TUE 7A Ste Cecile
Silver Hakim, Andrew TUE 7A Mgr Augustin Caron
Silver Chamney, Connor TUE 7A Hetherington
Silver Hewitt, Ezra TUE 7A Home schooled
Silver Singh, Johdbir TUE 7A Tecumseh Vista
Silver Pritchard, Liam TUE 7A Gosfield North
Silver Daloul, Linda TUE 7A Roseland
Gold Groulx, Dayne TUE 7B Coronation
Silver Siimes, Felipe TUE 7B Home schooled
Silver Korney Chuk, Ivan TUE 7B Roseland
Gold Caro, Daniel TUE 7C St Peter
Gold Blunt, Oliver TUE 7C A21
Bronze Marietti, Aiden TUE 7C Eastwood
Bronze Paine, Calvin TUE 7C Colchester
Bronze Parete, Massimo TUE 7C Malden
Gold Crispo, John TUE 7D St Peter
Silver Sportelli, Julia TUE 7D Eastwood
Silver Kalidindi, Vedent TUE 7D Talbot Trail
Gold Stresman, Ben TUE 7E First Lutheran
Silver Gagnier, Garrett TUE 7E Centennial
Silver Long, Wes TUE 7E Harrow
Gold Zaid, Daniyal TUE 7F Talbot Trail
Gold Juodikis, Kaedan TUE 7F Sacred Heart
Gold Williams, Matias TUE 7F King Edward
Gold Damarla, Rishi TUE 7F Ste Cecile
Gold Singh, Amanbir TUE 7G Tecumseh Vista
Silver Kriemadis, Emma TUE 7G St Gabriel
Bronze Mohammed, Alii TUE 7G Herman
Bronze Levesque, Joshua TUE 7G Sacred Heart
Gold Xie, Daniel TUE 8A Talbot Trail
Silver Renard, Chris TUE 8A St John Vianney
Bronze Ursu, Niko TUE 8A Mgr Augustin Caron
Gold Asemota, Osa TUE 8B First Lutheran
Silver Reed, Michael TUE 8B Sandwich West
Bronze Tran, Ben TUE 8B Tecumseh Vista
Bronze Miceli, Peter TUE 8B Holy Cross
Gold Makarczyk, David TUE 8C Notre Dame
Silver Haffar, Carl TUE 8C Mgr Augustin Caron
Silver Lederer, Tristan TUE 8C Malden
Gold Forshaw, Rose TUE 8D St Ambroise
Silver Yim, Ryan TUE 8D First Lutheran
Bronze Cafueri, Gianluca TUE 8D St Peter
Bronze Haidar, Jawad TUE 8D Roseland
Bronze Marcuzzi, Rino TUE 8D Christ the King
Gold Gupta, Pratham TUE 8E Ste Cecile
Silver Ajay, Prithvi TUE 8E Talbot Trail
Bronze Sesto, Evan TUE 8E Malden
Bronze Goetrzen, Tyrrell TUE 8E Centennial
Gold Fang, Shengbuo TUE 8F Talbot Trail
Silver Dube, Nicholas TUE 8F Mgr Augustin Caron
Bronze Miloyevich, Alexandar TUE 8F Tecumseh Vista
Bronze Barrette, Gabe TUE 8F St Ambroise
Bronze Mohamad, Mahmoud TUE 8F Queen Elizabeth
Bronze Sutts, Morgan TUE 8F Malden
Gold Li, Jack TUE 8G Ste Cecile
Silver Pavlakovich, Ben TUE 8G St Ambroise
Bronze Groombridge, Curtis TUE 8G McWilliam
Bronze Butler, Nathaniel TUE 8G Sandwich West
Bronze Nguyen, Nick TUE 8G St Gabriel
Bronze Gignac, Quinton TUE 8G Talbot Trail
Gold Xu, Steven WED 1A Bellewood
Silver Ma, Barry WED 1A Bellewood
Bronze Taylor, Hudson WED 1A Suzuki
Gold Wang, Emily WED 1B Bellewood
Silver Bierer, Benjamin WED 1B Ste Marguerite D'Youville
Silver Maagdlin, Carter WED 1B Suzuki
Silver Rowland, Matthew WED 1B Jack Miner
Gold Wang, Caydon WED 2A Bellewood
Gold Yang, Jude WED 2A Bellewood
Bronze Rao, Anirudh WED 2A Bellewood
Gold Wong, Lucas WED 2B Bellewood
Gold Liu, Terrance WED 2B Bellewood
Bronze Stanley, Cole WED 2B Kingsville
Gold Ceuca, Eric WED 3A Suzuki
Silver Pegg, Alexander WED 3A Bellewood
Silver Gudimella, Veerarghav WED 3A Glenwood
Gold Palanacki, Cameron WED 3B Maranatha
Gold Koostra, Nate WED 3B Bellewood
Bronze Joseph, Alex WED 3B Suzuki
Bronze Jagielski, Konrad WED 3B Ste Therese
Gold Taylor, Aidan WED 3C Suzuki
Gold Zhu, Victoria WED 3C Bellewood
Bronze Lavoie, Julien WED 3C Ste Therese
Gold Alton, Cole WED 3D Suzuki
Silver Dhungana, Amod WED 3D West Gate
Bronze Hu, Calvin WED 3D Dougall
Gold Wei, Harry WED 4A Bellewood
Silver Pottle, Hamish WED 4A St Anthony
Bronze Nohra, Bella WED 4A St Louis
Bronze Corazza, Lucas WED 4A O.L. of Mount Carmel
Bronze Miehl-Marentette, Quinn WED 4A Kingsville
Gold Yasarlar, Ismail WED 4B Giles
Silver Luo, Gordon WED 4B Bellewood
Silver Luo, Roger WED 4B Dougall
Gold Grossi, Nico WED 4C St Pius X
Silver Girard, Ryan WED 4C Southwood
Bronze Rowland, Michael WED 4C Jack Miner
Gold Yuan, Daniel WED 4D Bellewood
Silver Yu, Miles WED 4D Southwood
Bronze Francis, Hannah WED 4D St Christopher
Gold Farkas, Ashlee WED 4E St Anne
Gold Bergen, Owen WED 4E Kingsville
Bronze Demant, Andrew WED 4E Gore Hill
Gold Dawson, Matt WED 4F Suzuki
Gold Zhang, William WED 4F Mgr Jean Noel
Bronze Carreiro, Cole WED 4F St Louis
Bronze Barreto, Xavier WED 4F Kingsville
Gold Abuhamda, Eyas WED 4G Dougall
Silver Toma, Marcella WED 4G St Anne
Bronze Marchand, Dylan WED 4G Gore Hill
Gold Ferman, Christen WED 5A L A Desmarais
Gold Bryans, Nolan WED 5A A V Graham
Bronze Spidalieri, Chase WED 5A Holy Name
Bronze Jean, Samantha WED 5A Dougall
Gold Tao, Kaitlyn WED 5B Mgr Jean Noel
Silver Vespa, Joey WED 5B O.L. of Mount Carmel
Bronze Pickle, Eliana WED 5B Ste Marguerite D'Youville
Bronze Eshaya, Elyah WED 5B Immaculate Conception
Bronze Douglas, Lenore WED 5B Glenwood
Bronze Morgan, Stefon WED 5B St Anne
Gold Zhou, Madison WED 5C Bellewood
Silver Matchett, Andrew WED 5C St William
Bronze Hammoud, Razan WED 5C Saint-Edmond
Gold Pottle, Tristan WED 5D St Anthony
Silver Enns, Barrett WED 5D Gore Hill
Silver Harding, Tyler WED 5D St Joseph
Gold Chaganti, Tesko WED 5E Southwood
Silver Farrand, Matthew WED 5E St Pius X
Bronze Zheng, Benson WED 5E A V Graham
Gold Lariviere, Wenshi WED 5F Saint-Edmond
Silver Kumar, Alok WED 5F Southwood
Bronze Vourakes, Colum WED 5F Jack Miner
Bronze Bourdeau, Michael WED 5F St William
Gold Yang, Samuel WED 5G Maranatha
Silver Duong, Eric WED 5G Dougall
Bronze Govindarajan, Tarun WED 5G Southwood
Gold Latour, Connor WED 5H Holy Name
Gold Sharma, Praagney WED 5H Southwood
Bronze Shi, Sunny WED 5H Giles
Gold Xau, Kevin WED 6A Southwood
Silver Campbell, Aiden WED 6A Ste Marguerite D'Youville
Silver Mulder, Cortez WED 6A St Anthony
Gold Wilson, Noah WED 6B Giles
Silver Sim, Ashton WED 6B St Anthony
Silver Zhang, Kaining WED 6B Bellewood
Gold Yuan, Kevin WED 6C Bellewood
Silver Skurvidas, Daniel WED 6C Mgr Jean Noel
Bronze Harvey, Colin WED 6C St Anne
Gold Wu, Jerry WED 6D Maranatha
Silver Persichill, Alex WED 6D St Pius X
Silver Hoang, Anthony WED 6D St Anne
Gold Sampang, Sean WED 6E St Anne
Silver Vince, Grayson WED 6E Saint-Michel
Bronze Ash, Ben WED 6E Kingsville
Bronze Ha, Caleb WED 6E O.L. of Annunciation
Bronze Zabian, Ibrahim WED 6E Al-Hijra
Gold Joseph-Benher, Savio WED 6F O.L. of Mount Carmel
Silver Raymond, Aidan WED 6F St Anne
Silver Raoux, Andrew WED 6F Southwood
Gold Nguyen, Tristan WED 6G Bellewood
Silver Coughlin, Tommy WED 6G St Anthony
Bronze Schooley, Kasey WED 6G Kingsville
Gold Talelli, Giano WED 6H Southwood
Gold Singh, Sarbungh WED 6H Giles
Bronze Goulet, Alijah WED 6H St Teresa
Gold Chen, Vincent WED 7A A V Graham
Silver Look-Kan, Ben WED 7A Southwood
Silver Vince, Drennan WED 7A Saint-Michel
Gold Chen, Rayton WED 7B Glenwood
Silver Israel, Gaius WED 7B LaSalle
Bronze Mohammed, Mohammed WED 7B Marlborough
Bronze Uppot, Yash WED 7B Southwood
Gold Zaidan, Rami WED 7C Giles
Silver Trachy, Joseph WED 7C Ste Marguerite D'Youville
Silver Truong, Matthew WED 7C Cardinal Carter
Gold Farkas, Jezzel WED 7D St Anne
Silver Asim, Ahmad WED 7D Southwood
Silver Mao, Ellliot WED 7D Bellewood
Gold Popescu, Paula WED 7E Ste Marguerite D'Youville
Gold Bratic, Stefan WED 7E Giles
Bronze Badgley, Alex WED 7E Brock
Bronze Del Monte, Nick WED 7E Southwood
Bronze Womack, Tyler WED 7E Glenwood
Bronze Sohail, Zain WED 7E West Gate
Gold Douglas, Albert WED 7F Glenwood
Gold Govindarajan, Sriakiran WED 7F Southwood
Bronze Triolet, Zack WED 7F Giles
Gold Ouellette, Alex WED 7G St Christopher
Silver Yasarlar, Emre WED 7G Giles
Bronze Gryn, Joshua WED 7G Ste Marguerite D'Youville
Gold Cyrenne, Cole WED 8A Beaton
Silver Fallone, Adrianno WED 8A L A Desmarais
Bronze Graziano, Evan WED 8A LaSalle
Bronze Snauwaert, Sawyer WED 8A St Joseph
Gold Ngo, Anwone WED 8B Dougall
Gold Gajawski, Wiktor WED 8B L A Desmarais
Bronze Basu, Chitra WED 8B Glenwood
Bronze Reid, Dylan WED 8B Brock
Gold DeThomasis, Kevin WED 8C Stella Maris
Silver Naher, Yoni WED 8C Saint-Michel
Bronze Mucaki, Nicholas WED 8C St Christopher
Gold Khan, Mowahid WED 8D Southwood
Silver Zagas, Michael WED 8D Vanier
Bronze Deforest, Nathan WED 8D Marlborough
Gold Kepran, Max WED 8E Vanier
Silver Tran, Matthew WED 8E Southwood
Bronze Bazinet, Lucien WED 8E Corpus Christi
Gold Way, Corey WED 8F Stella Maris
Silver Periappuram, Moira WED 8F St Anne
Bronze Qi, Leo WED 8F LaSalle
Gold Pham, Ricky WED 8G St Anne
Gold Chakra, Suzan WED 8G West Gate
Bronze Muthukumar, Nishanth WED 8G Bellewood
Gold Krishnamohan, Jathushan WED 8H Suzuki
Silver Roy, Cullen WED 8H Bellewood
Bronze Herrick, Chesley WED 8H Maranatha
Bronze Varghese, Jaden WED 8H St Anne
Bronze Zaidan, Melissa WED 8H Giles